Syndromets spelningar

2022 (95)

16/12 Paris (FR)

2/12 Navet, Luleå (m Traces & Norra Hospitalet)

22/10 Konsert för Världens Barn, Timrå

15/10 Fritidsgården, Perstorp

14/10 Litterart Gästabud, Nyköping x 2

19/9 Kalix Folkets Hus, Kalix x 2

18/9 Föreningshuset, Kalix

17/9 Råneå

16/9 Frostkåge (Föreläsning + spelning)

14/9 Pipeline, Sundsvall

9/9 Spelning för Vänsterpartiet, Sundsvall

2/9 Spelning för Fridays for future Sundsvall

27/8 Vänsterdagen, Timrå

20/8 Luleå Pride, Luleå x 2

13/8 At the edge of the sea, Brighton (UK)

6/8 Urkult Campingspelning, Näsåker

5/8 Kulturbryggan, Malå

4/8 Vidsels kulturförening, Vidsel

3/8 Utescenen, Jokkmokk (m Halm)

2/8 Laponiaporten, Porjus

1/8 Moskosel Creative Lab, Moskosel

31/7 Fågeldammen, Jörn

31/7 Café Ångloket, Kusfors

30/7 Sollefteå Pride, Sollefteå

29/7 Gafsele Lappland Hostel, Gafsele

28/7 Privat spelning, Junsele

16/7 Kalix Pride

15/7 Privat spelning, Mjöträsk

14/7 Brännabergets Festplats, Överkalix

13/7 Kulturhuset, Korpilombolo

12/7 Karesuando Bensin, Karesuando

11/7 Coop, Svappavaara

2/7 Timråland, Timrå

27/6 Folkets Hus, Söråker

7/6 Sweden Rock Kollo (Föreläsning)

2/6 Pop i sommarnatt, Nässjö (m ALIKA)

25/5 Rosenfeldtsskolan x 2, Karlskrona kommun

24/5 Mörrums skola x 3, Karlshamns kommun

23/5 Innoviaskolan x 3, Karlskrona kommun

18/5 Thorén framtid x 2, Karlshamns kommun

17/5 Tullskolan x 2, Karlskrona kommun

16/5 Rosenholmsskolan x 3, Karlskrona kommun

13/5 Saltöskolan, Karlskrona kommun

12/5 Rödebyskolan x 2, Karlskrona kommun

11/5 Rödebyskolan x 2, Karlskrona kommun

10/5 Svettpärlan x 2, Karlskrona kommun

9/5 Svettpärlan x 2, Karlskrona kommun

6/5 Piggelinen x 2, Karlskrona kommun

5/5 Högtofta skola, Sölvesborgs kommun

4/5 Falkviksskolan x 2, Sölvesborgs kommun

3/5 Bokelundsskolan x 2 Sölvesborgs kommun

2/5 Havelidens skola, Sölvesborgs kommun

2/5 Hörviks skola, Sölvesborgs kommun

29/4 Mjällby skola x 2, Sölvesborgs kommun

28/4 Musikugglan x 3, Karlskrona kommun

27/4 Innovitaskolan x 2, Karlskrona kommun

26/4 Bodestorpsskolan x 3, Karlshamna kommun

25/4 Ronneby teater x 3, Ronneby kommun

14/4 Duffy’s bar, Leicester (UK) (m The Flatmates, The Sience of Words, Helen MacCockerybook)

9/4 Pipeline, Sundsvall

2/4 Gilla Karlshamnsgalan, Karlshamn

1/4 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

25/3 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

18/3 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

11/3 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

4/3 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

19/2 Utbudsdag Folkets Hus och Parker Södra/Norra Norrland

2021 (61)

28/12 Spelning till förmån för Musikhjälpen (Odense, DK)

24/12 Istället för Kalle Anka – livesändning

16/12 Junsele skola, Junsele

8/12 RFSL Sundsvall, Sundsvall

6/12 Blekinge Folkhögskola (föreläsning), Bräkne Hoby

4/12 Roberts vardagsrum, Karlskrona – livesändning

26/11 Domsaga Musikhus, Sundsvall

22/11 HBTQ Magasinet, Sundsvall

12/11 Domsaga Musikhus, Sundsvall

6/11 Pipeline, Sundsvall (m Bonni Pontén)

5/11 Bräcke Folkets Hus, Bräcke

9/10 Havremagasinet, Boden (m Eterkropp & Krake)

25/9 Kalix Pride, Kalix

20/9 Junsele Folkets Hus, Junsele

9/9 Svanö Folkets Hus, Svanö

6/9 Ängebo Folkets Hus, Ängebo

4/9 Söråkers Folkets Hus, Söråker x 2

3/9 Hunge Folkets Hus, Hunge

28/8 Wämöparken, Karlskrona

25/8 Snickeriet, Hjälmsa

21/8 Amöba Kulturförening, Perstorp

13/8 Ö-Festen, Stöde

7/8 Solviks folkhögskola, Frostkåge

6/8 Fågeldammen, Jörn

5/8 Kulturbryggan, Malå

4/8 Stavre Fyr, Jävre

3/8 Lomtjärnsparken, Älvsbyn

2/8 Kalix för alla, Kalix

1/8 Kängsöns Havsbadscafé, Råneå

31/7 Jägmästarparken, Övertorneå

30/7 Kulturhuset, Korpilombolo

29/7 Karesuando bensin, Karesuando

28/7 Parkeringen vid Coop, Svappavaara

27/7 Laponiaporten, Porjus

26/7 Parkscenen, Jokkmokk

25/7 Moskosel Creative Lab, Moskosel

24/7 Turistbyrån, Vilhelmina

23/7 Café Ångloket, Kusfors

22/7 Gafsele Lappland Hostel, Gafsele

21/7 Kupolen, Junsele

20/7 Utescenen, Hoting

19/7 Linsells livs, Linsell

17/7 Spelning hos vinnaren av auktionen till förmån för Musikhjälpen, Falun

16/7 Biblioteket, Smedjebacken

10/7 Saltö after beach, Saltö

28/5 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

21/5 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

14/5 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

7/5 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

30/4 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

23/4 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

16/4 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

14/4 Utbudsdagen, Musik i Blekinge, länk

9/4 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

26/2 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

25/2 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

24/2 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

23/2 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

22/2 Scenkanalen Musik i Blekinge, digital sändning, länk

18/2 Folkets Hus, Söråker

2020 (44)

26/12 Karlskrona julgala

17/12 PC Live, Karlskrona

3/10 Kulturnatten, Karlshamn

28/8 Mossagårdsfestivalen, Veberöd

15/8 At The Edge Of The Sofa, Brighton (UK)

15/8 Karlskrona Pride

9/8 Frostkåge livesändning

8/8 Umeå livesändning

7/8 Malå livesändning

6/8 Burträsk livesändning

5/8 Jörn livesändning

4/8 Sandfors livesändning

3/8 Älvsbyn/Vidsel livesändning

2/8 Boden livesändning

1/8 Råneå livesändning

31/7 Kalix livesändning

30/7 Övertorneå livestream

29/7 Korpilombolo livesändning

28/7 Karesuando livesändning

27/7 Svappavaara/Kiruna livesändning

26/7 Porjus livesändning

25/7 Jokkmokk livesändning

24/7 Moskosel/Arvidsjaur livesändning

23/7 Vilhemina livesändning

22/7 Kusfors livesändning

21/7 Gafsele livesändning

20/7 Junsele livesändning

19/7 Brunflo livesändning

18/7 Vansbro livesändning

17/7 Baggå/Skinnskatteberg livesändning

16/7 Smedjebacken livesändning

6/5 Handelsträdgården omvårdnadsboende, Lyckeby

4/5 Dringelieben, Köln (DE) – livestream

4/5 Fredriksdal omvårdnadsboende, Nättraby

4/5 Pantern omvårdnadsboende, Karlskrona

17/4 Scenkanalen, Musik i Blekinge

1/3 Snickeriet, Hjälmsa

22/2 Annexet, Karlshamn

21/2 Skofabriken, Sölvesborg

20/2 Växtverket, Olofström

19/2 Panncentralen, Karlskrona

17/2 Allaktivitetshuset Lyckeby, Karlskrona

6/2 Blekinge Fokhögskola, Bräkne Hoby x 2

2019 (44)

11/12 Blekinge Folkhögskola, Bräkne Hoby

30/11 Panncentralen, Karlskrona

26/10 Forum, Malå

25/10 Kvällsspelning Tant Sveas Kafé, Arvidsjaur

25/10 Mångfaldsfestivalen, Arvidsjaur

22/10 Blekinge Folkhögskola, Bräkne Hoby

11/10 Enskiftet, Malmö

5/10 Kulturnatten, Karlshamn

1/10 Lotta Niemi invigning av ateljé, Karlshamn

20/9 Burlövs centrum, Burlöv

11/9 Vega, Köpenhamn (DK) (m The Wedding Present)

9/9 Fasching, Stockholm (m The Wedding Present)

7/9 John Dee, Oslo (NO) (m The Wedding Present)

6/9 Black Box, Ælvespeilet, Porsgrunn (NO) (m The Wedding Present)

30/8 The Rock, Sölvesborg

24/8 Sommarfesten Perrong 23, Hässleholm

24/8 ABF Kulturhuset, Perstorp

22/8 Ingmårs bygdegård, Ingmår

21/8 Vansbro bibliotek, Vansbro

19/8 Vilhelmina Turistbyrå, Vilhelmina

18/8 Folkets Hus/Bion, Jörn

17/8 Råneå Kulturförening, Råneå

16/8 Moskosel Creative Lab, Moskosel

15/8 Parkscenen, Jokkmokk

14/8 Kulturhuset, Korpilombolo

13/8 Jägmästarparken, Övertorneå

11/8 Vidsels Bygdeförening, Vidsel

10/8 Lappland Woodstock, Malå

9/8 Vänortstorget, Kiruna

8/8 Narvik bibliotek, Narvik (NO)

7/8 Karesuando Bensin, Karesuando

6/8 Ennás mat och Dyck, Porjus

5/8 Café Ångloket, Kusfors

4/8 Gafsele Lappland Hostel, Gafsele

3/8 Söråkers Folkets Hus, Söråker

2/8 Smedjebackens bibliotek, Smedjebacken

19/7 Östersjöfestivalen, Karlshamn

6/7 Mormors Bakeri, Nötabråne

25/5 Mörrum Rocks, Folkets Park, Mörrum

23/4 Vägga Gymnasiesärskola, Karlshamn

8/3 Mångkulturellt centrum, Ronneby

26/1 Spelning hos vinnaren av vår auktion till förmån för Musikhjälpen, Karlskrona

24/1 Mormors Bakeri, Nötabråne

18/1 BT Bar, Stockholm (m Dafne Andas & Ella Blixt)

De

2018  (35)

14/11 4Sound, Kristianstad

27/10 Kruthus, Karlskrona

24/10 Kulturkvarteret, Kristianstad

22/10 Skofabriken, Sölvesborg (m Kristian Anttila)

21/10 Kruthus, Karlskrona (m Kristian Anttila)

16/10 Vårbogården, Arlöv (m Kristian Anttila)

15/10 Pulsen, Osby (m Kristian Anttila)

30/8 Fred och kultur, Folkets Hus, Karlshamn

20/8 Piren, Smygehuk (Södra punkten)

18/8 Vänsterdagen, Bellevueparken, Karlshamn

16/8 Stensvik, Strömstad (Västra punkten)

15/8 Biblioteket, Vansbro

14/8 Torget, Brunflo

13/8 Tingshuset/Turistföreningen, Vilhelmina

12/8 Bayhill Center, Hemavan

11/8 Lappland Woodstock 2018, Malå

9/8 Parkscenen, Jokkmokk

9/8 Ennás mat och dryck, Porjus

8/8 Kupoltorget, Kiruna

7/8 Treriksröset (Norra punkten)

7/8 Karesuando Bensin, Karesuando

6/8 Biblioteket, Karesuando

5/8 Kulturhuset, Korpilombolo

4/8 Gränsstolpen, Haparanda (Östra punkten)

3/8 Melderstein Herrgård, Råneå

2/8 Café Ångloket, Kusfors

1/8 Gafsele Lappland Hostel, Gafsele

31/7 Västansjölokalen, Söråker

30/7 Biblioteket, Smedjebacken

20/7 Mammas balkong, Karlshamn

19/7 Östersjöfestivalen, Nördvänligt, Karlshamn

7/7 Killebom, Sölvesborg

26/5 Uterock, Bräkne Hoby

5/4 Barbacka kulturhus, Kristianstad

24/3 The Rock, Sölvesborg