Syndromets spelningar

2020

15/8 At the edge of the sea, Brighton (UK)

5/8 TBA, Jörn

1/8 Råneå kulturförening, Råneå

30/7 Jägmästarparken, Övertorneå

29/7 Kulturhuset, Korpilombolo

28/7 Karesuando Bensin, Karesuando

26/7 Ennás mat & dryck, Porjus

24/7 TBA, Moskosel

22/7 Café Ångloket, Kusfors

21/7 Vitterhuset, Gafsele

20/7 TBA, Junsele

18/7 Biblioteket, Vansbro

17/7 TBA, Skinnskatteberg

16/7 Biblioteket, Smedjebacken

1/3 Snickeriet, Hjälmsa

22/2 Annexet, Karlshamn

21/2 Skofabriken, Sölvesborg

20/2 Växtverket, Olofström

19/2 Panncentralen, Karlskrona

17/2 Allaktivitetshuset Lyckeby, Karlskrona

6/2 Blekinge Fokhögskola, Bräkne Hoby x 2

2019

11/12 Blekinge Folkhögskola, Bräkne Hoby

30/11 Panncentralen, Karlskrona

26/10 Forum, Malå

25/10 Kvällsspelning Tant Sveas Kafé, Arvidsjaur

25/10 Mångfaldsfestivalen, Arvidsjaur

22/10 Blekinge Folkhögskola, Bräkne Hoby

11/10 Enskiftet, Malmö

5/10 Kulturnatten, Karlshamn

1/10 Lotta Niemi invigning av ateljé, Karlshamn

20/9 Burlövs centrum, Burlöv

11/9 Vega, Köpenhamn (DK) (m The Wedding Present)

9/9 Fasching, Stockholm (m The Wedding Present)

7/9 John Dee, Oslo (NO) (m The Wedding Present)

6/9 Black Box, Ælvespeilet, Porsgrunn (NO) (m The Wedding Present)

30/8 The Rock, Sölvesborg

24/8 Sommarfesten Perrong 23, Hässleholm

24/8 ABF Kulturhuset, Perstorp

22/8 Ingmårs bygdegård, Ingmår

21/8 Vansbro bibliotek, Vansbro

19/8 Vilhelmina Turistbyrå, Vilhelmina

18/8 Folkets Hus/Bion, Jörn

17/8 Råneå Kulturförening, Råneå

16/8 Moskosel Creative Lab, Moskosel

15/8 Parkscenen, Jokkmokk

14/8 Kulturhuset, Korpilombolo

13/8 Jägmästarparken, Övertorneå

11/8 Vidsels Bygdeförening, Vidsel

10/8 Lappland Woodstock, Malå

9/8 Vänortstorget, Kiruna

8/8 Narvik bibliotek, Narvik (NO)

7/8 Karesuando Bensin, Karesuando

6/8 Ennás mat och Dyck, Porjus

5/8 Café Ångloket, Kusfors

4/8 Gafsele Lappland Hostel, Gafsele

3/8 Söråkers Folkets Hus, Söråker

2/8 Smedjebackens bibliotek, Smedjebacken

19/7 Östersjöfestivalen, Karlshamn

6/7 Mormors Bakeri, Nötabråne

25/5 Mörrum Rocks, Folkets Park, Mörrum

23/4 Vägga Gymnasiesärskola, Karlshamn

8/3 Mångkulturellt centrum, Ronneby

26/1 Spelning hos vinnaren av vår auktion till förmån för Musikhjälpen, Karlskrona

24/1 Mormors Bakeri, Nötabråne

18/1 BT Bar, Stockholm (m Dafne Andas & Ella Blixt)

2018

14/11 4Sound, Kristianstad

27/10 Kruthus, Karlskrona

24/10 Kulturkvarteret, Kristianstad

22/10 Skofabriken, Sölvesborg (m Kristian Anttila)

21/10 Kruthus, Karlskrona (m Kristian Anttila)

16/10 Vårbogården, Arlöv (m Kristian Anttila)

15/10 Pulsen, Osby (m Kristian Anttila)

30/8 Fred och kultur, Folkets Hus, Karlshamn

20/8 Piren, Smygehuk (Södra punkten)

18/8 Vänsterdagen, Bellevueparken, Karlshamn

16/8 Stensvik, Strömstad (Västra punkten)

15/8 Biblioteket, Vansbro

14/8 Torget, Brunflo

13/8 Tingshuset/Turistföreningen, Vilhelmina

12/8 Bayhill Center, Hemavan

11/8 Lappland Woodstock 2018, Malå

9/8 Parkscenen, Jokkmokk

9/8 Ennás mat och dryck, Porjus

8/8 Kupoltorget, Kiruna

7/8 Treriksröset (Norra punkten)

7/8 Karesuando Bensin, Karesuando

6/8 Biblioteket, Karesuando

5/8 Kulturhuset, Korpilombolo

4/8 Gränsstolpen, Haparanda (Östra punkten)

3/8 Melderstein Herrgård, Råneå

2/8 Café Ångloket, Kusfors

1/8 Gafsele Lappland Hostel, Gafsele

31/7 Västansjölokalen, Söråker

30/7 Biblioteket, Smedjebacken

20/7 Mammas balkong, Karlshamn

19/7 Östersjöfestivalen, Nördvänligt, Karlshamn

7/7 Killebom, Sölvesborg

26/5 Uterock, Bräkne Hoby

5/4 Barbacka kulturhus, Kristianstad

24/3 The Rock, Sölvesborg